2018 yılından itibaren geniş kitlelere adımızı duyurmak ve aynı zamanda yeni bir iş kurmak için kullandığımız güçlü platformlardan biri de Instagramdır. Instagram üzerinden mobil reklamcılık gelirinin bu yılın sonunda tahminen 6.8 milyar dolar’a ulaşması beklenirken,bu gelirin iki yıl öncesinde 1.8 milyar dolar olduğunu biliyor muydunuz?

 

Instagram‘ın Sunduğu avantajlar sayesinde bugün bir çok ev hanımı ya da evde kalıp çocuklarına bakma zorunluluğu olan anne başarılı birer iş kadınına  veya kurumsal şirket çalışanları  birer gezgine dönüşüyor. Bütün bunları göz önünde bulundurarak Instagram fenomeni veya başka bir değişle influencer-olmak ya da markanızı daha da genişleterek geniş kitlelere duyurmak için Instagram‘ı araç olarak kullanmanız hiç de mantıksız değil.

“Fenomen”kavramı

Dunyam' Dedigimm: Instagram’da nasıl fenomen olunur?

Bu süreci altı başlık altında toplayalım

Hedef kitlenize odaklanın.

Markanız değişime uğrasa da siz özgünlüğünüzü koruyun ve kendi çapınızda esnekliğe sahip olun.

Mikro markalarla çalışmayı tercih edin.

Özgün ve orijinal içeriklere sahip olduğunuzdan emin olun.

Fotoğrafçılık becerilerinizi geliştirin.

Ne olursa olsun asla pes etmeyin.

Instagram‘da adınızı duyurmak için en önemli özelliklerden biri tabii ki de özgün bir içerik oluşturmanızdır. Lakin yukarıda belirttiğimiz aşamalardan doğru bir şekilde geçebildiyseniz bu en az özgünlük kadar önemlidir.İnstagram da sıradan bir kullanıcı olmanın da ötesine geçerek iz bırakmanız Ve bir “fenomene”dönüşmeniz için yapmanız gerekenler:

1.Orjinal ve özgün içeriklere sahip olduğunuzdan emin olun.

Instagram’da bir şeyler paylaşırken ne kadar fazla ne ya ne kadar sıklıkta paylaştığınıza  değil en önemlisi kaliteye odaklanmanızdır. Çok kısa aralıklarla kalitesiz gönderiler yayınlayıp durmaktansa daha seyrek bir zaman aralığında da olsa daha kaliteli  içerikler paylaşmalısınız.

Instagram da nasıl fenomen olunur ?

Bu yaklaşım sadece Instagram için değil bütün içerik oluşturmaya ilişkin platformlar için de geçerlidir. Bunun sebebi sizin hedef kitleniz ,ilgisini çekmekten uzak fotoğraf, video, hikaye ve bu gibi durumlara maruz kalmaktansa daha kaliteli birkaç paylaşımı tercih edecektir.