Instagram üzerinde kullanıcılar kendi gönderilerini istediği bir zaman içinde rahatlıkla istatistiklerini görüntüleyebilir. Kullanıcılar kendi gönderilerini görüntüleyebilmek için istatistiklere bakmak durumundadır. Gönderilerin hangi boyutta bir etkileşim aldığını öğrenmek için en iyi yol istatistiklerine bakmak olacaktır. Instagram hesabında paylaşılan gönderilerin istatistikleri belirli grupların altında görüntülenir. Instagram uygulamasında bu istatistiklerin görülebilmesi için kullanıcıların İşletme hesabına geçmesi gerekmektedir. Instagram yalnızca bu profil türüne bu hakkı tanımaktadır. 

İşletme hesabına geçen kullanıcıların gönderilerinin nasıl bir etkileşim aldığını görebilir. Bu etkileşim oranları tüm detaylarıyla birlikte tüm kullanıcılarla paylaşılır. Bu sayede her kullanıcı gönderilerin sayılarını net olarak öğrenmiş olur. Bu sayılar sürekli olarak güncellenir.
Instagram uygulamasında sağ üst köşede bulunan istatistikler alanı üzerinden bu alana geliniz. Bu alandan paylaşılan tüm gönderilerin hangileriyle etkileşim kurduğunu net olarak görebilirsiniz. Bu noktada karşınıza gelen tüm sayıların belirli bir alanı bulunur. 

•    Beğeni Sayısı
•    Yorumlar
•    Gösterim
•    Erişim
•    Profil Ziyareti

Instagram uygulamasında bunun gibi bilgileri alabilirsiniz. Bu bilgiler sayesinde kullanıcılar uygulama üzerinde istediği tüm sayıları elde edebilmektedir. Instagram  son yıllarda en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından birisidir. Bu uygulamayla birlikte kullanıcılar istediği durumu elde edebilmektedir. Video, fotoğraf ve herhangi bir gönderinin tüm istatistikleri işletme hesabına görülür Bu hesapta kullanıcılar çeşitli hizmet tanıtımlarını yaptıkları için bazı istatistikleri almaları son derece önem taşır.