Instagram platformu günümüzde oldukça zaman alana bir platformdur. Günümüzün birçoğunu hatta geniş kapsamlı düşünüldüğünde hayatımızın büyük bir kısmını Instagram ve benzeri platformlarda geçirmekteyiz. Hayatımıza fayda sağladığı gibi birçok olumsuzlukları da oluyor.

Günümüzdeki gençlerin derslerinde başarılı olmama sebebi olarak gözüken bu platformlar aşırı kullanımlarda ve amaç dışı kullanımlarda çocuklarımıza veya yaş fark etmeksizin yetişkinlere de zarar verebiliyor. Instagram kullanım konusunda kendinizi frenlemeniz gerekebiliyor. Bu durumlarda Instagram hesap dondurma işlemi karşınıza çıkabiliyor. Bu özellik sayesinde geçici olarak Instagram platformundan uzaklaşıyorsunuz.

Dersleriniz nedeniyle veya Instagram platformunda çok zaman harcadığınızı düşündüğünüz nedeniyle veya akla gelebilecek birçok nedene bağlı olarak Instagram hesabınızı geçici olarak dondurabilirsiniz. Hesap dondurma işlemi günümüzde insanlar için çok avantajlı bir yöntemdir.

2021 Instagram hesap dondurma

İnsanlar bu yöntem olmasaydı hesaplarını kalıcı olarak silmek zorunda kalacaklardı. Eğer hesapları kalıcı olarak silerlerse profillerinde kullanıcı adı, fotoğraflar, yorumlar, beğenilir ve birçok özellik daha sonra kullanılamaz hala gelecekti. Instagram hesabı geçici kapatmak özelliği sayesinde insanlar büyük bir dertten kurtuluyorlar. Instagram hesap dondurma işlemleri için izleyeceğiniz adımları gelin beraber inceleyelim.

Instagram Hesap Dondurma Aşamaları

 

  • Bu işlemi gerçekleştirmek için bir bilgisayar bağlantısına ihtiyacınız vardır.
  • Kesinlikle telefon üzerinden uygulamaya girilerek dondurma işlemi yapılmamaktadır.
  • instagram.com/accounts/remove/request/temporary/ bu linke giriş sağlıyoruz.
  • Bu linke giriş yaptıktan sonra hesabınız açıksa bu hesap ile devam etmek istiyor musunuz? diye bir soru geliyor. Eğer kendi hesabınız değilse çıkış yaparak kendi hesabınıza girmeniz gerekiyor. Hiçbir hesap açık değilse en baştan bilgilerinizi girerek hesaba giriş yapıyorsunuz.
  • Açılan sayfada profilini düzenle kısmına giriyorsunuz. Profil fotoğrafınızın bulunduğu kısmın sağ tarafında yer almaktadır.
  • Açılan yeni sayfa hesabımı geçici olarak kapat ifadesini göreceksiniz.
  • Bu ifadeye tıkladıktan sonra açılan sayfa üzerinde sizden hesabı dondurma nedeniniz sorulacaktır. Bu soruya kendinize bağlı cevabı girmelisiniz.
  • Hesap dondurma nedeni belirtildikten sonra şifreniz boş kutucuğa girilir.
  • Son olarak hesabımı geçici olarak kapat butonundan işlemi tamamlarsınız.