Milyonlara hitap eden Instagram uygulaması her geçen gün kullanıcıların taleplerine göre platformu geliştirmeye devam etmektedir. Her geçen gün yeni özellikler ile birlikte kullanıcılara sunduğu hizmet sayesinde yeni kullanıcılara ulaşmaktadır. Global bir alanda hizmet veren bu platform ciddi rakamlarda kişiye hizmet vermektedir. Milyonların kullandığı bu uygulamada son zamanlarda Instagram karanlık mod özelliği dikkat çekmektedir.

Beyaz bir arka plana sahip olan Instagram uygulaması uzun süreler ekrana baktığınız takdirde gözünüzü oldukça yormaktadır. Instagram geliştiricileri bu sorunu ortadan kaldırmak adına karanlık mod özelliğini geliştirmişlerdir. Özellikle ciddi derecede göz alan beyaz arka plan artık bu özellik sayesinde ortadan kalkıyor. Kullanıcıların gözlerinin yorulmaması için geliştirilmiştir. Uzun yıllardır hizmette bulunan bu platformda karanlık mod özelliği nasıl kullanılır? Kullanıcıların bu özellik hakkında merak ettiği konuları sizler için araştırdık.

Gelin beraber inceleyelim. Instagram karanlık mod 2020 özelliği yakın sürede IOS ve Android kullanıcıların kullanımına sunuldu. Kullanıcılar bu özelliğin yayınlanması ile birlikte bu özelliği nasıl kullanacaklarını araştırmaya başladı. Milyonlara ulaşmayı başaran Instagram platformu her geçen gün yeni gelişmeler ile karşınıza çıkmaya devam ediyor. Instagram karanlık mod android kullanımı için gelin izleyeceğiniz yollara göz atalım.