Tiktok son zamanların yükselerek hemen hemen sosyal paylaşım platformlarından en büyüklerinden biri olmaya aday olmuştur. Geçtiğimiz zamanlarda dalga konusu olup gündeme oturan tiktok yakın zamanda ise nerdeyse zirveye oturmuş durumdadır. Takipçi sayısının diğer platformlara göre daha hızlı ve organik bir biçimde arttığı için nerdeyse herkes tiktok platformuna içerik oluşturmaya başladı. Bu yüzden asla küçülmeyen ve daimi olarak büyüyen, popüler bir uygulama olmuştur.

Tabi her güzel şeyin kötülükleri de vardır. Bazı ülkelerde çocuklara kötü örnek olduğu gerekçesi ile kullanımı durduruldu. ABD’da ise tiktokun ülke içinde kullanımı durdurulacağı duyurulsa da herhangi bir gelişme olmamıştır. Sadece söylemden ibaret olmuştur. Tiktokta yükselen içerik üretici sayısıyla beraber, içerik üreticilerin aklında soru işaretleri oluşmaya başladı. Genel olarak herkesin merak konusu olan tiktok hesabımın takipçisini nasıl yükseltebilirim. İlk olarak tabiki de viral konulardan içerik üretmek olacaktır.

İçeriklerinizde izleyiciyi videoda tutmanız gerekmektedir. Genellikle keşfete düşmeye önem göstermeniz gerekmektedir. Keşfette uzun süre duran videolarınız sizlere gayet iyi bir etkileşim, takipçi kazandıracaktır. Genel olarak süreklilik önemlidir. Yani genel olarak yeni başlayacaksınız günlük olarak en az 1-2 adet içerik üretmeniz algoritma açısından gayet iyi olacaktır. Daha önemli olan belki de en fazla size takipçi akışını sağlayan şey ise etiketlerdir. Konunuz ile ilgili ya da gündem ile ilgili etiketler ile gerçekten çok iyi takipçi akışları sağlayabilirsiniz.