Instagram\'da Hesap Nasıl Geliştirilir ?

Yazar: Za Medya - Sosyal Medya Geliştirme Platformu

Merhabalar;
Sosyal medyanın en popüler uygulaması Instagram hakkında tüm merak edilen konuları ayrıntılı ve pratik bir şekilde sizlerle paylaşmak için hazırladığımız yazımıza hoş geldiniz.

Merak edilen en önemli konuların başında gelen ‘’ Takipçi Satın Alma ‘’

Popüler kültürün yönelim noktası olan ‘’ Fenomenlik ‘’ artık hepimizin içerisinde yer etmiş durumda. Fenomen olmak isteyen kişiler olmak bazen ne kadar istersek isteyelim, ne kadar sabırlık olursak olalım beklediğimiz yükselişi elde edemiyoruz. Edemediğimiz noktada da hayal kırıklıkları ve hüsranla geri dönüş yapıyoruz yolumuzdan. Bunda en etkili olan manipülasyonlardan biriside ‘’ takip satın alınınca yakalanıyorsun, etik değil ‘’ vb. bir çok vesvese ile karşılaşıp bu tarz etkileşim arttırmaya yardımcı kaynaklardan uzak durmak. Burada da aklımıza gelen ve belki de sormamız gerek en sağlıklı soru;

 ‘’ Takipçi satın almak işe yarıyor mu? ‘’

Sorumuzun cevabı kesinlikle evet ve üstelik takipçi almanın yararlarını saymakla bitiremeyiz.  Fakat bu konuda en önemli husus şudur ki ‘’ takipçi satın aldım artık fenomenim yeter’’ dememek. Hesabınızı güncel tutmanız gerekli yani aktif ve kaliteli paylaşımlar ve takipçilerinizle etkileşim alanında kalmak gibi şeyleri ertelemediğiniz noktaya takipçi satın aldıktan sonra da devam etmenizle birlikte fenomen olabilirsiniz ancak.

Empati noktanızı şu konuya çekmek istiyorum. Sizce gerçekten de tüm o büyük fenomenler yahut fenomen sayfalar bu noktaya kadar hiç bir satın alım işlemi yapmadı mı? Tabii ki yaptılar. Çünkü bu satın işlemleri etkileşim ve hedef kitle noktanızı genişlettiği kadar sizi motive de ederler. Yani satım alım işlemleri konusunda tüm olumsuz manipülasyonları bir kenara bırakıp sağlıklı bir olumlama noktasında olmanız için herhangi bir engel yok aslında. Denklem gayet basit, satım alma işlemleri alanınızı ve motivasyonunuzu güçlendirir, motivasyonunuzun genişlemesi sizi gerçek bir fenomen olma noktasına taşır.

Peki; ‘’ Satın Alım İşlemleri Güvenli Midir? ‘’

Bir diğer merak edilen konulardan biriside satın alım işlemlerinin güvenliği. Çünkü sıfır noktasında da olsa, gelişmekte olan bir hesapta olsa bu konu da hesabınızın güvenliği en önemli noktadır. Bu işlem için seçim yapacağınız alanlar önemlidir. Şifrenizi isteyen kurumlardan bu konuda uzak durmalısınız çünkü şifrenizi verdiğiniz anda hesabınızın herhangi bir güvenliği kalmış durumda değildir. Bu sebeple satın alım işlemleri güvenlidir fakat alanında iyi seçimler yapılmalıdır.
 

Okuduğunuz satırlar arasında sıkça geçmekte olan ‘’ Satın alım işlemleri nelerdir ?’’

 

Tüm bu paketler ‘’ Satın alım işlemi ‘’ olarak geçmektedir. Bu paketleri sitemiz içerisinden detaylı olarak inceleyebilir ve bütçenize uygun bir paket aracılığıyla fenomenlik yolunda güvenli ve pratik adımlar atabilirsiniz. Sizler bu adımı atmadan önce adımlar hakkında detaylı bilgileri pratik bir şekilde vermeye devam ediyoruz.

’Instagram için takipçi satın almak başta olmaz üzere tüm satın alım işlemlerinin zararları nelerdir?  ‘’

Her konu da olduğu gibi madalyanın bir diğer tarafı bu konuda da tabii ki var. Yani takip satın almak ve diğer satım alım işlemleri işleri için yararlarının yanı sıra zararları da mevcuttur. Bu konu da baştan söyleyelim seçimleriniz ve özgüveniniz en önemli ve etken noktadır. Çünkü attığınız adımlardan emin olarak ilerlemeli ve her şeye açık olmalısınız. Çünkü süreci doğru yönetim tam olarak aşamasının en önemli iki etmeni bunlardır. Yani sürecinizi doğru ilerlettiğinizde ancak böyle bir soruyu sormaya ihtiyacınız kalmaz yani takipçi ve diğer satın alım işlemlerinin herhangi bir zararını görmezsiniz.

 Bu konuda ilk intiba konusunda ki oluşum aşamalarınız önemli detaylardan bir diğeridir.  Instagram kullanıcısı olan kişilerin girdikleri bir profile baktıkları noktada gördükleri takipçi sayıları fenomenlik yolunda inkar edilemez bir gerçektir. Fakat takipçi sayınız kadar takipçi sayınızla doğru orantı da bir beğeni ve mümkünse yorum oranınızda dikkat çeker. Aksi halde ‘’ fake hesap ‘’ yahut ‘’ başarısız hesap ‘’ gibi gibi birçok önyargı ile karşı karşıya kalırsınız. Bu da alım edindiğiniz, emek, süreç harcadığınız ve ulaştığınız nokta da çabalarınızın boşuna düşmesi demektir. Bu durumda başarısız ve yanlış bir süreç yönetmiş olup, etkileşiminizi düşük seviye de tutar ve sizin deyiminizle ‘’ zarar görmüş ‘’ olursunuz.

Bu yüzden bütçenizi ve sürecinizi sadece takipçi satın almak üzerine değil bunları denklemleri doğru orantı da ilerleteceğiniz diğer satın alım işlemleriyle desteklemelisiniz.  

Satın alım işlemleri süresince odak noktanız olan fenomenlik konusuna biraz daha değinmek istiyoruz;
 

‘’ Instagram’da nasıl popüler ve fenomen olunabilir? ‘’

Öncelikle şunu gönül rahatlığıyla söylemek isterim ki takip ve diğer satın alımları herhangi bir şekilde sizin fenomenlik yolunuzda önünüze çıkan bir engel olmaz. Tam tersine bu konu da sizi motive eden bir unsur olur. Bu motivasyonda masum bir engel kaldırıcı etkendir.

Artık bulunduğumuz çağ içerisinde popüler kültürün geldiği noktada Instagram ifade ve yansılama biçimleri içerisinde önemli bir noktadır. Instagram sayesinde tanınabilir olmak ve belki de geçiminizi sağlamak için herhangi bir televizyon etkenine ihtiyacınız yoktur. Tam aksine Instagram aracılığıyla edindiğiniz noktada televizyon camiasının size ihtiyacı vardır. Sosyal medya fenomenliği inkar edilemez bir nokta olduğu gibi ‘’ Televizyon ödülleri ‘’ noktasına kadar kabul görmüş bir alandır. Bu durum artık sizin için zevk veren ve tatmin eden bir meslek noktasına taşınmış olur. Bu sayede edindiğiniz kitleyi değerlendirebileceğiniz bir çok noktanın olmasının yan sıra sadece bu kitle ve Instagram alanı ile dahi günümüz şartlarında ki işsizlik ve ekonomik düzeyde ele alındığında geçiminizi çok rahat ve keyifli bir şekilde elde etmiş olursunuz.

Birçok kurumlar ve kurumsal kimlik sahibi kişiler tüm manipülasyonlarını ve kitlesini buradan genişletip, büyütüp, genişletmektedir. Müşteri kazanımı ve iletişimini sağlamak, bu müşteri ile bağları kuvvetli tutmak özet haliyle kendi hedefleri için kararlılıklarını arttırmak adına Instagram’da bulunuyorlar ve bu demek oluyor ki bu kişiler fenomen olduğunuz noktada sizinle iletişim haline olmak durumundalar.

Popülarite dediğimiz terim yani popülerlik süreç isteyen ve uzun bir kavram iken fenomenlik terimi tüm albenisi, karizması ve çekiciliği ile bir an da parlayan ya da bir an da doğum sağlayan bir yıldır oluşumudur. Bu yüzden önceliğiniz fenomenlik olsun, fenomenlik noktasında kaldığınız süreç içerisinde artık popülerite konusunda sıkışmadan zaman içerisinde edinmiş olduğunuz bir olgu olur.

Şimdi hazırsanız size ‘’ Fenomenlik yolunda yardımcı olabilecek birkaç önemli fikirler ve tüyolar  ‘’ vereceğiz.

‘’ Fenomenlik için gerekli olan önemli olan temel terim ve bilgiler, özel tüyolar. ‘’

  • ‘’Hashtag’’denilen terim aslında  Instagram uygulamasının bir pusulasıdır.
  • Ne alakası var diyebilirsiniz fakat sadece bir tek uygulamaya hakim olmak demek diğerlerinin varlığını ve yararlarını reddetmek anlamına gelmez. Aksine Facebook ve Twitter ile iç içe bir çalışma yürütmelisiniz bu konuda. Instagram kadar vereceğiniz ağırlıklı bir zaman diliminden bahsetmiyoruz fakat yeri geldiğinde oradan yardım ve destek alabileceğiniz bir atmosfer oluşturmanızda fayda var.
  • Bir şeyleri beğenmekten kaçınmayın. Beğenin/beğenilin denkleminde dengeyi tutturmak önemlidir. Bunu şöyle açıklayabiliriz, her şey karşılıklı mantığının ve güdülerinin yoğunlukta olduğu şekilde ilerleyen bir sistem var. Tutup her önünüze geleni beğenmek hoş bir imaj yaratmaz fakat bu sistem içerisinde durumun suyunu çıkarmadan sizde bir şeyleri beğenebilirsiniz. Burada önemli olan nokta etkileşim kazanmak istediğiniz ve gerçekten hoşunuza giden şeyleri beğenmek üzerine ilerleyin. 
  • Devamlılık oldukça önemli bir husus sayın fenomen adayları. Devamlılığınızı koruyun. Düzenli paylaşımlar yapın hatta gerekirse bir paylaşım planlaması oluşturup bu düzlemde istikrarla ilerlemeye devam edin. Eğer bu benim boyumu aşar ya da ben bununla uğraşmak istemiyorum derseniz de bir sosyal medya uzmanıyla anlaşma sağlayın.
  • Efektler konusu da altını çizecek olduğumuz diğer husus. Profiliniz bir ahenk içerisinde olmalı, yaratmak istediğiniz konsept ya da dünyanızı en iyi şekilde yansıtan ve ilgi çekici evreye taşıyan husus bu husustur. Efektler konusunda tüm hakimiyet sizde olana kadar çalışın, araştırın, gözlemleyin ve deneyin ardından bu işe girişin. Ha tabi kervan yolda düzülür de diyebilirsiniz o da olmaz demiyoruz ama umarım o yol kısa sürer kervan çabukça dizilir diyoruz.
  • İnstagram hesabı açılmadan önce konseptler düşünüldü, yaratmak istediğiniz dünyaya karar verildi, efektler zaten sizin işiniz, bir tek görseller ve takipçiler kalmış geriye. Bu noktada paylaşım da bulunacağınız görseller sizin kuzey yıldızınızdır, sizi de güneş gibi parlatmaya doğru ilerletir, sizin fenomenlik noktanıza yön gösterir. Artık estetik görselliğin oldukça ön planda olduğu bir çağ ve popüler kültürün içerisindeyiz. Buna yani akışa uyum sağlayın.
  • Fenomenim demek istiyorsanız güncel olmak da sağlamanız gereken maddelerden birisidir. Yani, eski dönemlerinizi, geçmiş yaşantınızı kimse merak etmez ‘ ne güzel bir geçmişi var ‘’ diye takip etme güdüsü yaratamazsınız. Ne kadar güncel olursanız o kadar da dikkat çeker ve takibe alınırsınız, etkileşiminiz artar. Bir bakıma popüler kültüre yeni bir kapı açar ya da orada ki popüler olan algıyı bambaşka bir yere çekmiş olursunuz.
  • İnstagram için en güzel gün Pazar günü. Parlayan/parlatan günü desek abartmış olmayız. Global bir uygulma olan Instagram’ da uygulamanın kullanıldığı tüm bölgelerin genel istatistiklerin de en çok vakit geçirilen gün Pazar günüdür. Bu yüzden Pazar günleri kapalıyız diye bir şey yok aksine full mesai Instagram’ da olmanız gerekir.
  • Gel gelelim Instagram’ın tam kendisine. İnstagram size öneriler sunacaktır, bunları göz ardı etmeyi bir kenara bırakıp onları takip etmeye ve denemeye başlamalısınız. Çünkü her ne olursa olsun Instagram Instagram’ın kurdudur. En güncel ve yeni olana sizi yönlendirirken uyum sağladığınız noktada sizi destekler ve keşfet vb.noktalara sizi daha fazla aktif bir şekilde çıkartır.

 

‘’ İnstagram’ da takipçi satın aldığım belli olur mu? ‘’

 

Takipçi satın alım işleminize uygun olarak yanı sıra beğeni ve yorum satın alımı yaparak dengeyi sağlarsanız takipçi satın alımı yaptığınız anlaşılmaz.

 

‘’ İşletme hesabım var. Takipçi satın alımı yapmalı mıyım? ‘’

 

Bu düşüncenin yanıtı coşkulu bir evettir. Çünkü özellikle işletmeler için oldukça faydalı bir yöntemdir. Prestijli bir imaja sahip olan Instagram profiliniz ile birlikte daha olumlu geri dönüşler almakla birlikte daha pratik ve kazançlı bir reklam yapmış olacaksınız.  Kısaca daha geniş bir kitlede ve profiline girip sizinle iletişim kurmak isteyen araştırmacı müşteriler için daha olumlu ve merak uyandıran bir intiba bırakacaksınız. Bilirsiniz merak müşteri kitlesi için önemli bir dürtüdür.

 

‘’ Instagram takipçi satın alımı yaptığımda hesabım kapatılır mı? ‘’

 

Genellikle en çok yayılan vesvese budur fakat böyle bir durum asla mümkün değildir. Bu denklemi çözmek için çok basit bir düşünce ile yola çıkıyoruz ve cevaplıyoruz; Eğer böyle bir durum ihtimaller dahilinde olsaydı her sayfa kendisi adına değil rakip sayfası adına böyle bir alım işlemi yapar ve rakibi ekarte etmiş olurdu.  Aynı zaman da şunu da belirtmek gerek, daha önce bu sebepten kapatılan hiçbir Instagram hesabı olmamıştır.

 

‘’ Organik takipçi satın alım işleminin özellikleri nelerdir? ‘’

Instagram gün geçtikçe kullanıcı sayısını hızla arttırmaya devam ediyor. Bu yükseliş ile birlikte Instagram sadece bir resimli ve videolu bir blog paylaşım sitesi olmaktan çıkıp farklı amaçlara doğru yönelmektedir. Nedir bu farklı amaçlar? Bu farklı amaçları şu şekilde tanımlayabiliriz; son zamanlarda Instagram yoğun bir biçimde e-ticaret sitelerinin aktif ve güçlü şekilde kullanmaya başladığı bir uygulama haline geliyor. Hemen her hikaye arası, şiir, yemek, makyaj, komedi sayfalarında sık sık marka reklamlarını görmeye başladık. Uygulama üzerinden sağlanan satış oranı yadsınamaz boyuttadır. Geniş kitlelere ulaşım sağlayabilme ve hitap edebilme imkanı sayesinde e-ticaret uygulama üzerinde oldukça aktif bir şekilde ilerlemektedir. Bu durum da doğal olarak kullanıcı ve takipçi sayısını arttırma durumunu zorunluluk haline getirmiş durumda. Bu imkanı sağlayabilmek için de iki ana işlem türü mevcuttur. Bunlardan ilki ve en güvenlisi organik takipçi sayısını yükseltmektir. Diğeri ise hiçbir işlem ücretinin talep edilmediği güvenilirliği zayıf takipçi arttırma imkanlarıdır.

 

‘’ Yarışma, çekiliş ve etkinlik düzenlemek bana ne katkı sağlar? ‘’

 

Takipçi kitlesinin yüreğini tam on ikiden vurabileceğiniz ve serüveninizi hızlandırıp namınızı yükseltecek olan bir yöntemdir. Yapılan çekilişler ve verilen hediyeler sayfanızın etkileşimini, takipçisini, beğenisini ve yorumlarını yoğun bir şekilde arttırmaya yardımcı olacaktır. Takipçiler kazancınızın ve sürecinizin farkındadır, onlara da buradan pay düşmesi takipçi kitlesini hem egosal olarak hem de dürtüsel olarak tatmin edici bir unsurdur. Paylaşımcı, kalitesi yüksek, ilgi çekici, merak uyandırıcı, iyi ve başarılı bir Instagram fenomeni olursunuz.

 

‘’ Instagram çkilişiş için neler dikkat etmeliyim? ‘’

 

Instagram’ da çekiliş, hediye ya da etkinlik konusunun getirilerini eğer istiyorsanız bunun için iyi bir duyuru sağlamalısınız. Bir post hazırlayıp, hem hikayenizde hem de post olarak paylaşım yapıp, her iki paylaşım alanında da bunu reklam olarak yayınlamalısınız. Böylelikle sayfanızın ve paylaşımınızın etkileşimi artacak, etkileşim arttıkça alanınız genişleyecektir.  Çekiliş sonucunu açıklamak için ise hem takipçi güvenini sağlamak hem de etkileşimi kalıcı tutmak adına çekiliş sonucunu bir canlı yayın eşliğinde ya da video paylaşımı ile açıklamalısınız. Tabii ki vaat ettiğiniz ürün her ney ise o sayfayı da etiketleyerek hediyenin ulaşımını çekiliş sonucu açıklanan kişi/ kişilere ulaştırmak durumundasınız. Aksi taktirde var etiğiniz tüm imajı yıkar, takipçi ve imaj kaybı yaşarsınız. Bu yüzden hediye kişiye ulaştığı an da onunda bunu sizin profilinizi etiketleyerek duyurmasına özen gösterin