Keşfete Nasıl Çıkarım ?

Yazar: Za Medya - Sosyal Medya Geliştirme Platformu

Keşfete  Nasıl  Çıkarım?

Keşfete  çıkmanız hitap ettiğiniz birçok insanı bulmanız demektir. İnsanlara hitap etmeniz için ise özgün ve yaratıcı postlar atmanız gerekiyor. Tabi ki  de  bu olay tek bununla sınırlı kalmıyor. Instagram'da keşfet alanında birçok farklı ve zor algoritma bulunmaktadır. Bu algoritmaları kolay  hale getirmenin yolu ise etkileşim oranınızı yüksek tutmaktan geçiyor.

Peki etkileşim oranınızı nasıl yükseltirsiniz?

Etkileşim oranınızı yükseltmenin iki yolu var;

ETKİLEŞİM ORANINI YÜKSELTMENİN 1. YOLU

Birinci yol tanınmış kişilerin fotoğrafına yorum yapmaktır. Güzel ve dikkat çekici yorumlar atarsanız insanlar oradan hesabınıza yönelir  ve bu sayede hesabınızı keşfetmiş olurlar. Ne kadar çok gönderiye yorum atarsanız insanların sizi keşfetmesi o kadar da kolay olur. Bununla beraber etkileşim oranınız da yükselmeler olacaktır. Ancak şunu bilmelisiniz ki bu yol  uzun ve zorlu bir yoldur.

ETKİLEŞİM ORANINI YÜKSELTMENİN 2. YOLU

Takipçilerinize eş değer oranda beğeni  satın almak.

 Önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi bu olayın hiçbir tehlikesi yoktur. https://zamedya.com/blog/begeni-satin-almak-nedir-/

  • Fotoğrafınıza hashtag koymak
  • Konum Bilgisi Girmek
  • Hashtag kullanmak

 Postlarınıza gelecek olan yorumlarda keşfete çıkmanızda büyük bir etkendir. Ne kadar çok yorum gelirse, keşfete çıkma şansınızda o kadar yüksek olur.

 

Özgün Olun!

Özgün ve yaratıcı gönderileriniz insanlarla beraber İnstagram'ın da dikkatini çekecektir. Özgün gönderileriniz keşfette en üst sıralarda yer almanıza yardımcı olacaktır.

Gönderilerinizin Altına Hashtag Koyun!

Koyacağınız  hashtaglerin  alanınızda olmasına dikkat edin. Örneğin ; örgü işi ile uğraşıyorsunuz hashtagleriniz  el işi, örgü gibi şeylerin yanı sıra bu işle tanınmış kişilerin adı da olabilir. Örneğin örgü ve el işleriyle uğraşan ve bunun hakkında program yapan Derya Baykal'ı hashtaglerinize eklerseniz keşfete düşmeniz de o kadar kolay olur.

Yorum Satın Alın  veya  Arkadaşlarınızdan Rica Edin!

 Beğeni ve takipçi satın almanın yanı sıra yorum satın almanın da keşfete çıkmanız da  büyük oranda etkisi vardır. Bunu satın almanın yanı sıra arkadaşlarınıza ve akrabalarınıza rica ederek de yaptırabilirsiniz.